Půjčka před výplatou

Průměrná mzda ne vždy postačuje k pokrytí všech výdajů. Kromě inkasa, pojištění, nájmu a dalších pravidelných plateb se mohou kdykoli objevit výdaje nečekané. Jindy zas potřebujeme peníze na okamžitý výhodný nákup elektroniky, dovolené a dalších záležitostí, na které ale potřebujeme peníze okamžitě.

Co však dělat, když nám nedokáže půjčit naše okolí nebo ho s prosbou o pomoc nechceme otravovat? Co když nemáme zájem o několikatisícové úvěry z bank? Co kdyby nám bohatě postačilo několik tisíc korun?

Právě v těchto chvílích padnou vhod drobné půjčky před výplatou. Jak se k nim dostat, kdo a za jakých podmínek nám je poskytne se dozvíme v dnešním článku.

Vždy jen s jistotou splacení

Drobné půjčky jsou nejčastěji poskytovány nebankovními společnostmi. Jelikož se jedná o půjčky pro okamžité pokrytí náhlé potřeby peněz, nabízejí následující výhody:

 • Nízké částky půjčky
 • Zjednodušené dokladování – jde o malé částky, takže poskytovatele nebudou příliš zajímat Vaše příjmy a výdaje
 • Zrychlená žádost – nemusíte navštěvovat pobočky a čekat dny na posouzení a odsouhlasení. Žádosti jsou posuzovány okamžitě po odeslání žádosti (v závislosti na pracovní době poskytovatele). Mnozí však na žádosti reagují nonstop!
 • Jednoduché žádání – podstatný je čas, kterým se neplýtvá. Poskytovatelé využívají internet nebo sms služby, čímž se celý proces žádání zjednodušuje a urychluje
 • Bez účelu – nikdo se nebude zajímat ohledně využití Vaší půjčky. Peníze můžete utratit na cokoliv
 • Dodatečné úpravy smlouvy – ne každý dokáže dodržet stanovený termín splatnosti. Poskytovatelé umožňují termín dodatečně posunout

Pro koho jsou půjčky vhodné?

Upozorňujeme, že takovou půjčku vyřídíte i bez příjmu, ale musíte ji i splatit, takže ji doporučujeme každému, kdo pobírá příjem.

Zároveň je vhodná pro lidi odkázaných na důchody a příspěvky, kteří také nemají problém splatit menší částku.

 • Nezaměstnaní příjemci dávek
 • Důchodci
 • Studenti
 • Rodiče na MD
 • Studenti s brigádou nebo stipendiem
 • Lidé s výsluhovými a ostatními důchody

Kolik půjčí?

Nízké částky představují pro mnohé žadatele velkou výhodu. P ôžičky v bankách začínají přibližně na 30 000 korunách a přiznejme si, pokud nejdeme právě kupovat ojetý vůz nebo jinou drahou komoditu, takto vysoká půjčka by pro nás byla zbytečná. Vzhledem k úrokům dokonce nevýhodná.

Naopak rychlé drobné půjčky nám umožní půjčit si tolik, kolik akorát potřebujeme. Většina nebankovních společností vám půjčí od 500 Kč. Maximální výška se pohybuje kolem 12 000 Kč avšak mění se podle konkrétní nebankovky.

Maximum na poprvé?

Většina poskytovatelů Vám při první žádosti nenabídne maximální možnou výšku. Je to ale logické.

Protože poskytovatel nenazerá do rejstříku a nežádá od Vás výpis z účtu ani jiné potvrzení o příjmu, představujete pro něj (alespoň poprvé) určité riziko. Zatím o Vás nemá přehled.

Výše částky však budou automaticky zpřístupněny po úspěšném a bezproblémovém splacení první půjčky (proto si na včasném splacení dejte opravdu záležet). Podruhé tedy budete moci požádat o vyšší částku. Tuto věc nebankovky rady uvádějí jako něco „speciálního“, proto se často setkáte s termínem …

… Věrnostní program

Věrnostní program je sice krásné pojmenování, jde však o marketingový tah. Nebankovky si Vás tak chtějí přilákat i pro budoucí půjčky. Vy jako klient sice můžete oslovit i jinou, ale ta Vám na první půjčku opět neposkytne maximum. Na druhé straně je to výhoda, protože se tak reálně dostanete k větší částce.

Musíte si ale půjčit od stejného poskytovatele, přičemž není zaručeno, že budete s jeho službami či ceníkem spokojeni.

Postup odeslání žádosti

Jak jsme již psali, poskytovatelé se snaží proces co nejvíce zjednodušit. Díky tomu umožňují odeslat žádost formou on-line formuláře nebo SMS zprávou.

V případě SMS žádosti je nutné mít vytvořené uživatelské konto na stránkách poskytovatele. Pozitivní však je, že registrovat se stačí pouze poprvé. Další půjčky vyřídíte už jen zasláním jedné zprávy a peníze budou automaticky převedeny na Váš účet.

Uživatelské konto obsahuje důležité informace jako výše půjčky, upozornění na blížící se splatnost, ale i možnosti tento termín posunout. V historii půjček naleznete přehled o starých úvěrech, jejich výšce a splácení.

Na každé stránce poskytovatele najdete úvěrovou kalkulačku. Na ní si nastavíte výši půjčky a dobu splatnosti.

Zkrácená doba splatnosti

Pro někoho krátká doba splatnosti může představovat problém. Ne každý stihne do měsíce vydělat nebo získat několik tisíc korun navíc. Opět ale upozorňujeme, abyste si půjčovaly pouze tehdy, pokud máte jistotu, že výplata opravdu dorazí.

Nikdy si nepůjčujte s myšlenkou „nějak bylo, nějak bude“. S takovým přístupem se zaručeně dostanete do problémů.

Doba splatnosti je obvykle maximálně 31 dnů (jeden celý měsíc). Někteří poskytovatelé umožňují vybrat si pro splatnost kterýkoli den, jiní dovolují zvolit z cca. 4 termínů odstupňovaných po týdnech.

Pokuty a poplatky

Rychlé půjčky jsou výhodné. Díky krátké době splatnosti se úrok nestihne násobit, takže zaplatíte pouze několik korun. Na vzorovém příkladu výše vidno, že za půjčku 1000 Kč s dobou splatnosti 30 dnů bychom zaplatili poplatek 33 Kč.

Upozorňujeme však na tučné“ pokuty v případě nedodržení splatnosti. Pokud máte pár dní před termínem splátky pocit, že závazek nestíháte splatit, ihned informujte poskytovatele. Ten Vám umožní termín posunout.

Poplatek za změnu sice bude pár korun navíc, avšak jistě bude levnější, než pokuta za neohlášené nesplacení.

Závěr

Zrychlené půjčky před výplatou opravdu doporučujeme. Jsou rychlé, poskytnou potřebné peníze na menší nákup či akutní potřebu. Díky nízkým poplatkům se dají označit za výhodné. V současnosti nevidíme žádný nedostatek nebo nevýhodu těchto půjček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Půjčka před výplatou"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*