Informace o úvěrech na bydlení

Spotřební úvěr na bydlení je účelový spotřební úvěr, který poskytují banky a také některé nebankovní společnosti, přičemž účelem využití úvěru je rekonstrukce, předělání, zařízení a jiné náklady spojené s bydlením a rekonstrukcí nebo zařízením nemovitosti k bydlení.

Pokud potřebujete profinancovat menší nebo větší rekonstrukci bytu či domu, tak nejvýhodnější úvěr na bydlení a jeho modernizaci je právě spotřební úvěr účelového typu, který je přesně určen na bydlení. Dá se takto půjčit na výměnu oken, menší i větší rekonstrukční práce, například výměnu bytového jádra, novou střechu, zateplení, případně i na plynofikaci, kde některé banky poskytují při čerpání na zřízení plynové přípojky výhodnější podmínky.

Úvěr na bydlení je velmi populární zejména proto, že se dá půjčit i na rozsáhlejší rekonstrukční práce, přičemž zároveň je možné jej získat bez nutnosti zástavy nemovitosti, což je jednodušší než v případě hypotečních úvěrů. Na druhou stranu na rozdíl od nich, které se dají také podobně použít, úvěry a půjčky na bydlení mají vyšší úročení, někdy i třikrát takové. Díky poměrně široké nabídce těchto úvěrů se ale dají najít i levnější nabídky.

Jaké jsou obvyklé podmínky?

1. Úvěr tohoto typu je střednědobý spotřební úvěr, čili doba splácení je obvykle od 6 měsíců až po 9 let, ale některé banky nebo nebankovky nabízejí i delší splatnost

2. Půjčit se dá obvykle od 10 000 až do 500 000 Kč, ale i zde platí, že některé individuální nabídky mohou být i na větší částku peněz

3. Na získání je ve většině případů nutné dokladovat účel použití peněz, například bloky, fakturami nebo podobně, ale mnoho bank nabízí tento úvěr i bezúčelově bez zbytečné administrativy, případně část peněz je možné použít bezúčelově

4. K získání není nutné ručit nemovitostí nebo ručitelem, ale je třeba mít stálý příjem a ačkoli většina bank ho nebude vyžadovat exaktně dokladovat, bez ověření klienta Vám půjčku nedají.

Srovnání úvěrů na bydlení

Půjčka na bydlení je doménou zejména spotřebitelských úvěrů bankovního typu, avšak na druhou stranu je možné i v některých větších nebankovních společnostech najít podobné úvěry, které jsou určeny na rekonstrukci a modernizaci bydlení. V případě bankovních půjček jde o klasické spotřební a spotřebitelské úvěry, přičemž každá banka může nabízet individuální parametry úvěru výhodněji, například úrok. Takový úvěr je dostupný i na bydlení pro mladé, ale bez speciálního zvýhodnění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Informace o úvěrech na bydlení"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*