4 efektivní způsoby splacení úvěrů. Znáte je?

Vzali jste si úvěr a chtěli byste ho splatit dříve? Zde je několik způsobů, jak to můžete udělat.

1.Predčasné splacení půjčky

Během splácení můžete půjčku splatit i předčasně. Každá banka má trochu jiná pravidla. V některých případech budete muset zaplatit i poplatek za předčasné splacení. Jinde vás mile překvapí tím, že můžete peníze splatit dříve kdykoliv a ještě k tomu bez poplatku. Důležité je vědět, co říká legislativa – banka nemá nárok na poplatek za předčasné splacení spotřebitelského úvěru (případně jeho části), pokud předčasně splácená částka za posledních 12 měsíců není vyšší než 10 tisíc korun.

2.Spojení půjček

Musíte splácet ne jednu, ale hned několik půjček? Existuje řešení, které vám situaci usnadní. Všechny půjčky si můžete spojit do jedné a dokonce na tom ještě i ušetříte. Nazývá se to konsolidační půjčka. Spojením můžete získat výhodnější úrokovou sazbu a budete platit poplatky pouze za vedení jednoho úvěrového účtu, ne více. Z několika nevýhodných úvěrů se stane jeden výhodnější.

Na co byste si ale měli dát pozor, jsou splátky za předčasné splacení. Po zrušení splátky vám mohou vzniknout náklady spojené s tímto úkonem. Vždy se před každým krokem, který uděláte, informujte o možných poplatcích.

3. Zkrácení splatnosti úvěru

Banky dávají možnost zaplacení mimořádné splátky. Ta vám umožní snížit výši splátek nebo zkrátit dobu splatnosti. Čím kratší dobu budete úvěr splácet, tím více ušetříte na úrocích. Mimořádná splátka se odečítá od jistiny úvěru.

4.Mějte rezervu

Rezerva vás může zachránit v nepříjemné situaci. Vždy nějakou mějte na účtu, abyste ji v případě nouze mohli použít. Kontrolujte si na účtu svůj disponibilní zůstatek (finance, se kterými můžete disponovat). Pokud máte nastaveno povolené přečerpání, disponibilní zůstatek bude navýšen o tuto částku. Proto na to nezapomínejte a raději se do minusových hodnot nepouštějte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "4 efektivní způsoby splacení úvěrů. Znáte je?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*